درخواست منو
تاریخ مد نظر جهت رزرو

عکاسی از عروسی و مراسم‌هایی که در فضای داخلی یا فضای بسته برگزار می‌شوند، کار ساده‌ای نیست زیرا گرفتن عکس‌های باکیفیت در فضاهای بسته، که جلوه و نور طبیعی نیز داشته باشند، نیاز به تجربه و تجهیزات پیشرفته عکاسی دارد. قرار نیست این مسئله تصمیم شما را برای برگزاری بهترین روز زندگیتان در فضای بسته مانند خانه، ویلا یا عمارت تغییر دهد؛ زیرا صرف‌نظر از مشکلی که به آن اشاره کردیم، برگزاری مراسم عروسی در فضای سرپوشیده مزایای زیادی ازجمله در امان بودن از تغییرات ناگهانی وضعیت آب‌وهوا، سایه و تهویه مطلوب به‌ویژه زمانی‌که مراسم عروسیتان در فصول گرم سال برگزار می‌شود و همین‌طور وجود بک‌گراند و تم استثنایی و جذاب برای عکاسی را به‌دنبال خواهد داشت.

 

10 نکته مهم برای عکاسی حرفه‌ای عروسی

اما گاهی‌اوقات، تاریک بودن فضاهای داخلی، عدم وجود نور طبیعی خورشید و سایه‌های ناخواسته، می‌تواند عکاسی در فضاهای داخلی را با چالش مواجه کند. بنابراین در این مقاله رازهای عکاسی عروسی در فضای داخلی خانه و فضاهای بسته با نورناکافی را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. برای اینکه در انتخاب فضای داخلی خانه به‌عنوان لوکیشن برگزاری مراسم عروسیتان مردد نشوید، به خواندن ادامه مقاله ادامه دهید.

تمرکز عکاس روی تمامی سوژه‌ها ازجمله عروس و داماد، مهمانان و سایر جزئیات، مجموعه‌ای زیبا از تصاویر ایجاد خواهد کرد. یافتن مکانی از فضای داخلی خانه که نور طبیعی از پنجره به داخل بتابد و استفاده از تکنیک عکاسی سلوئت یا سایه‌نما می‌تواند عکاسی در فضای بسته را به زیبایی عکاسی در نور طبیعی و فضای باز کند.

عکاسی در فضای داخلی

 

  1. تصویر ذهنی و رؤیایی خود از عکس‌های مراسم عروسیتان را با عکاس درمیان بگذارید:

بهتر است در مورد بک‌گراند و تصورات و ذهنیتی که از عکس‌های روز عروسیتان دارید، با عکاس صحبت کنید و پاسخ تمامی سؤالات خود را از او بخواهید. مثلاً اگر می‌خواهید بدانید که جابه‌جایی لوازم خانه و مبلمان می‌تواند به کیفیت بهتر عکس‌هایتان کمک کند، آن را با عکاس در میان بگذارید.

  1. عکاسی از مهمانان در فضای بسته را فراموش نکنید:

مراسم عروسی فرصت خوب و استثنایی است که تمام عزیزان، دوستان و اعضای خانواده‌تان دور هم جمع می‌شوند، بنابراین نباید این فرصت را از دست بدهید؛ زیرا می‌توانید از عکاس بخواهید لحظات ناب و صمیمانه خانوادگی را در این روز ثبت کند. عکس‌هایی که از میز شام و مهمانان درکنارهم گرفته می‌شود، خاطره‌انگیز و منحصربه‌فرد است.

  1. لحظات ناب عروسی را به‌تصویر بکشید:

هیچ صحنه‌ای برای عکاسی از مراسم عروسی چه در فضای داخلی چه در فضای باز، جذاب‌تر از لحظه بوسیدن عروس و داماد بعد از خواندن سوگند ازدواج نیست. وجود عکس‌های لحظات ناب و خاص این چنینی در آلبوم عروسیتان، احساسات شما در روز عروسیتان را جاودانه می‌کند.

  1. عکاسی درکنار پنجره یکی از بهترین ژست‌ها برای عکاسی در فضای داخلی است:

وجود یک پنجره در فضای داخلی خانه، بهترین موقعیت برای ثبت تصاویر زیبا را برای عکاس مراسم مهیا می‌کند. وجود پنجره حتی برای عکاسی سیلوئت که نور از پشت به سوژه می‌تابد و سایه جذابی از سوژه ایجاد می‌کند نیز فرصت بسیار مناسبی است. می‌توان از پنجره هم به‌عنوان قاب یا فریم و هم به‌عنوان منبعی برای تابش نور طبیعی به داخل فضای بسته خانه استفاده کرد و مطمئن باشید که این عکس‌ها از بهترین عکس‌های آلبومتان خواهند بود.

  1. به هنگام عکاسی در فضای داخلی، ثبت جزئیات را فراموش نکنید:

عکاسی از جزئیات به‌ویژه از جزئیات استایل عروس و داماد در زمان ورودشان به راهرو یکی از ضروریات عکاسی از مراسم عروسی است. عکاسی از جزئیات لحظات آرام و گاهاً فراموش‌شده مراسم را هایلایت می‌کند.

عکاسی عروسی

  1. عکاسی از لحظات طبیعی یکی از ایده‌های جذاب عکاسی در فضای داخلی است:

معمولاً دوستان و آشنایان و مهمانان مراسم تمایل دارند که با عروس و داماد عکس بگیرند و در اکثر مواقع این عکس‌ها تکراری و بدون جذابیت خاصی هستند. خلاقیت عکاس در ثبت عکس‌های طبیعی بسیار مهم است. هنگامی‌که می‌خواهید از عروس و داماد درکنار دوستانشان عکس بگیرید، ژست مناسبی به آنها پیشنهاد بدهید و سپس بگویید درحال تنظیم نور دوربین هستید و زمانیکه آنها درحال صحبت هستند و حواسشان به شما نیست، عکس‌های خود را بگیرید. به‌این ترتیب بدون اینکه سوژه‌های عکاسیتان متوجه شده باشند، شما آنها را در موقعیتی که می‌خواهید قرار می‌دهید و تعدادی عکس غیرمنتظره و ناگهانی زیبا از عروس و داماد در کنار مهمان‌هایشان خواهید داشت.

  1. بهترین مکان با نورکافی در فضای داخلی را برای عکاسی پرتره پیدا کنید:

یکی از بهترین روش‌ها برای به‌تصویر کشیدن حال‌وهوای روز مراسم عروسی، عکاسی پرتره از عروس و داماد در فضای داخلی است. عکس‌های پرتره از زیباترین عکس‌های روز عروسی همه زوج‌ها هستند و معنا و مفاهیم خاصی را انتقال می‌دهند.

  1. عکاسی در فضای داخلی بهترین فرصت برای متمایز کردن جزئیات استایل عروس و داماد است:

عکاسی در فضای داخلی خانه بهترین فرصت برای به‌تصویر کشیدن جزئیات استایل عروس مانند جواهرات، دسته گل، تزئینات روی تور، کفش و … است، بنابراین این فرصت را غنیمت بشمارید و جزئیات استایلتان را در آلبوم مراسم عروسیتان ثبت کنید.

10 نکته مهم برای عکاسی حرفه‌ای عروسی در فضای داخلی یا فضاهای بسته

  1. عکاسی از حال‌وهوای فضای داخلی محل برگزاری مراسم را فراموش نکنید:

محل برگزاری مراسم عروسی شما نقش مهمی را در روز عروسیتان ایفا می‌کند، زیرا هم به‌عنوان پس‌زمینه و بک‌گراند عکاسی و هم در لحظاتی از مراسم به‌عنوان سوژه اصلی عکاسی به‌حساب می‌آید. به‌عبارت دیگر عکاسی از محل برگزرای مراسم، قبل از ورود مهمان‌ها و حتی در زمان ورودشان، بسیار حائز اهمیت است. بهتر است عکاس چندساعت زودتر از سایر مهمان‌ها در محل برگزاری مراسم حاضر شود و چند عکس زیبا از دکور و چیدمان اولیه فضای داخلی خانه بگیرد.

  1. عکس‌های سیاه و سفید در فضاهای داخلی، بهترین عکس‌های مراسم عروسی خواهند بود:

برای داشتن عکس‌های منحصربه‌فرد در آلبوم عروسیتان، گرفتن چند عکس سیاه و سفید در فضای داخلی خانه یا ویلا ضروری است. ممکن است عکس‌های سیاه و سفید ساده به‌نظر برسند، اما جذابیت و قدرت خیره‌کنندگی آنها را دست‌کم نگیرید. جادو و رمز و راز خاصی در عکس‌های غیرمنتظره سیاه و سفید وجود دارد که در هیچ‌یک از عکس‌های آلبوم مراسم عروسیتان نخواهید یافت. گرفتن عکس‌های ناگهانی و غیرمنتظره سیاه و سفید چه درحال آماده شدن عروس و داماد برای رفتن به محل برگزاری مراسم عروسی، چه درحال نگاه‌‌های عاشقانه‌شان به یکدیگر، می‌تواند لحظات ناب عروسی را به زیبایی هرچه تمام‌تر ثبت کند.

Contact

اطلاعات تماس باغ و آتلیه ماکان

آدرس:

تهران، اتوبان فتح، سه راه شهریار بعد از سعید آباد، جاده زرنان بالا و پایین، بعد از کارخانه آسفالت، پلاک ۱۰، باغ تالار والا

ساعت کار:

شنبه - جمعه:

10:00 AM - 2300 PM

موبایل:

09129002388