درخواست منو
تاریخ مد نظر جهت رزرو

عکاسی عروسی و نامزدی از هیجان انگیز‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی جشن محسوب می‌شوند. خصوصاً عکس‌های نامزدی همیشه عروس و داماد‌ها را به وجد می‌آورند، زیرا استرس کمتری نسبت به روز جشن عروسی خود دارند. همچنین، عکس‌های جشن نامزدی معمولاً با ژست‌های جالب‌تری همراه است، این در حالی است که عکاسی عروسی بیشتر به سبک کلاسیک مربوط می‌شود و از جدیت بیشتری برخوردار است. عکاسی نامزدی را می‌توان ‌یک جلسه‌ی تمرینی بسیار خوب برای عروس و داماد‌ها در نظر گرفت. چرا که با ژست گرفتن و جزییات برنامه عکاسی از عروس و داماد بیشتر آشنا می‌شوند، به احتمال زیاد از فضای باغ و یا عمارت عکاسی بازدید می‌کنند، و با روحیات عکاس در کنار سلیقه خودشان در زمینه عکاسی آشنا می‌شوند. به همین دلیل پیشنهاد بسیاری از مسئولان تشریفات مجالس و خدمات‌دهندگان عروسی این است که عکاسی را برای جشن نامزدی خود انتخاب کنید که برای عکاسی عروسی نیز مناسب باشد.

راهنمای عکاسی عروسی
به طور کلی، عکاسی از مراسم نامزدی و عروسی را می‌توان یکی از مهمترین بخش‌های جشن دانست. همه عروس و داماد‌ها دوست دارند بهترین عکس‌ها را از خاطره انگیز‌ترین روز زندگیشان داشته باشند و برای رسیدن به این هدف نیز هزینه‌های زیادی می‌پردازند. اما پرداخت هزینه‌های گزاف تنها راه داشتن عکس‌های خوب نامزدی و عروسی نیست. نکات دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید با در نظر گرفتن آن‌ها عکاسی عروسی و نامزدی بهتری داشته باشید و تفاوت‌های مثبت زیادی در عکس‌های خود ایجاد نمایید. به همین دلیل نیز خواندن این راهنمای کامل درباره‌ی عکاسی نامزدی و عروسی را به شما پینهاد می‌کنیم. در ادامه‌ی این مطلب با نکاتی آشنا می‌شوید که به شما در گرفتن عکس‌های بهتر از جشن عروسی و نامزدی کمک می‌کند، پس با ما همراه باشید:

چطور عکاس عروسی و نامزدی مناسب خود را پیدا کنید؟

باید عکاس جشن عروسی و مراسم نامزدی خود را با توجه به دو مورد انتخاب کنید: سبک کار عکاس و شخصیت او. همه ما می‌دانیم امروزه اگر گشتی در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی بزنید، لیستی بلند بالا از بهترین عکاسان عروسی و نامزدی بدست خواهید آورد. اما آنچه پیدا کردن عکاس مناسب جشن را ساده‌تر می‌کند، شناسایی سبک کار آن‌ها و همخوانی آن با سبک مورد علاقه شما است. شاید با خود فکر کنید عکاسان عروسی و نامزدی یک سبک مشخص دارند و نمی‌توان تفاوت زیادی بین کار آنها قائل شد. در این صورت باید با دقت بیشتری به نمونه کار‌های آتلیه‌های عروسی مختلف بنگرید تا به تفاوت آن‌ها پی ببرید. برخی از عکاسان چنان استادانه از تکنینک‌های مختلف برای عکاسی عروس بهره می‌برند که شما را با هر سلیقه و انتظاراتی که دارید شگفت‌زده می‌کنند.

عکاس عروسی و نامزدی

با این وجود، تبحر بالا نباید تنها ملاک شما برای انتخاب عکاس باشد. شخصیت و حس شوخ طبعی عکاس عروسی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. احتمالاً روز جشن شما، همسرتان و دیگر اعضای خانواده استرس زیادی خواهید داشت. بنا براین دوست ندارید عکاس عروسی نیز برایتان به چالش دیگری تبدیل شود. حتی اگر تمام برنامه‌ریزی‌ها به خوبی پیش بروند هم یک عکاس بد اخلاق و کم صبر از آرامش روز عروسیتان خواهد کاست. شاید با خود بگویید شما تنها چند روز قرار است در کنار عکاس خود باشید و هر فرد و با هر اخلاقی را می‌توان برای مدتی کوتاه تحمل کرد. اما موضوع به این سادگی‌ها هم پیش نخواهد رفت! پس بهتر است علاوه بر کار حرفه‌ای، شخصیت عکاس جشن عروسی و یا نامزدی را نیز مد نظر قرار دهید.

تخصص عکاس برای جشن نامزدی و عروسی

بسیاری از عکاسان به صورت تخصصی به عکاسی از جشن عروسی و نامزدی می‌پردازند، اما برخی دیگر ممکن است در سایر زمینه‌ها مانند عکاسی کودک و عکاسی مدلینگ هم فعالیت داشته باشند. عکاسی کودک سبکی متفاوت از عکاسی عروس به نظر می‌رسد، اما نشان از مهارت بالای عکاس دارد. در مورد عکاسی مدلینگ هم باید بگوییم این روز‌ها طرفداران بسیاری در میان عروس و داماد‌ها پیدا کرده است. پس اگر به دنبال عکس‌های دو نفره متفاوت هستید، آتلیه عکاسی مدلینگ را نیز فراموش نکنید. در این صورت بهتر است عکاسی را انتخاب کنید که علاوه برعکاسی نامزدی و عروس، در عکاسی مدلینگ نیز تبحر داشته باشد.

هزینه عکاسی عروسی و نامزدی

هزینه عکاسی در جشن عروسی ممکن است بسیار متغیر باشد. برای مثال اگر عمارت عکاسی شیک و لاکچری را برای عکاسی جشن خود انتخاب کنید، احتمالاً مبلغ ورودی آن هزینه‌ها را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. در مورد باغ عکاسی نیز شرایط به همین شکل پیش می‌رود. عمدتاً عکاسی یکی از بخش‌های هزینه بر جشن عروسی و نامزدی محسوب می‌شود که عوامل زیادی همچون تجربه‌ی عکاس، تعداد دوربین‌ها، نوع دوربین و تعداد شات‌های عکاسی بر قیمت آن تأثیر خواهند گذاشت. حتی اگر مبلغی که قرار است صرف عکاسی نامزدی و عروسی کنید برایتان اهمیت ندارد، باید درباره‌ی تمام این موارد با عکاس خود پیش از جشن به توافق برسید. اگر تمامی موارد تأثیر‌گذار بر عکاسی از پیش در قرارداد ذکر شده باشند، احتمالاً دیگر به مشکل خاصی بر نخواهید خورد.

بهترین زمان برای گرفتن عکس‌های نامزدی و عروسی

حال که عکاس عروسی مورد نظر خود را یافته‌اید، وقت آن رسیده که زمان مناسب عکاسی را نیز با اون هماهنگ کنید. اگر قصد دارید کلیپی از عکس‌های عروسی و نامزدی را در جشن خود پخش کنید، باید به عکاس زمان مورد نیاز برای ادیت عکس ها را بدهید. احتمالاً دو تا سه ماه پیش از مراسم زمان مناسبی برای عکاسی خواهد بود. اما اگر به دنبال نمایش عکس‌های عروسی در جشن نیستید، دست شما برای انتخاب روز عکاسی باز است. البته این نکته بیشتر برای عروس و داماد‌هایی مفید واقع می‌شود که به دنبال عکاسی فرمالیته و قبل از جشن خود هستند. برخی از عروس و داماد‌ها نیز ترجیح می‌دهند بنا بر دلایل مختلف مثل کاهش هزینه ها در روز جشن عروسی و یا نامزدی عکس‌های خود را بگیرند.

در مورد فصل عکاسی عروس نیز باید بگوییم تابستان معمولاً موقع مناسبی نیست. عروس و داماد‌هایی که اواسط تابستان به باغ عکاسی می روند معمولاً در میانه روز خسته می‌شوند و توان ادامه کار را نخواهد داشت. و یا اینکه عکس‌ها به دلیل نور شدید خورشید کیفیت لازم را نخواهند داشت. سرمای زمستان نیز به احتمال زیاد برای عروس و دامادی که قرار است ساعت‌ها برای ساخت کلیپ و عکس‌برداری در محیط باغ باشند، قابل تحمل نیست. به اعتقاد بسیاری از عکاسان، بهار و پاییز همیشه بهترین فصل‌ها برای عکاسی عروسی و نامزدی بشمار ‌می‌روند. این فصل‌ها چه از نظر دمای هوا و چه از نظر زیبایی مناظر طبیعی، برای عکاسی عروس بی‌نظیر هستند.

بهترین مکان برای گرفتن عکس‌های عروسی و نامزدی

برخی از عروس و دامادها خود منظره‌ای خاطره‌انگیز را برای عکاسی انتخاب می‌کنند که در این صورت باید از قبل با عکاس خود هماهنگ شوند. اما اگر مکانی خاص و خاطره‌انگیز را در نظر ندارید، به تجربه‌ی عکاس خود اعتماد کنید. تمامی آتلیه‌های عروس از بهترین لوکیشن‌های عکاسی آگاه هستند و با توجه به سلیقه و سبک مورد علاقه شما یکی را انتخاب می‌کنند. عمارت‌های لاکچری و باغ‌های مختلف با دکوراسیون ویژه برای عکاسی عروس و داماد وجود دارند که می‌توانید با شکوه‌ترین تصاویر دو نفره‌ی زندگیتان را در آن‌ها به ثبت برسانید. این روز‌ها همچنین عکاسی در لوکیشن‌های طبیعی مختلف، مانند عکاسی در قشم و یا شهر‌های شمالی نیز طرفداران بسیاری دارد. عکاسی عروسی در مناظر طبیعی هم بسیار زیبا و خاص هستند.

Wedding Photography Guide

عکاسی در تالار پذیرایی و یا باغ تالار از مراسم عقد و عروسی

عکس‌هایی که در عمارت و باغ عکاسی می‌گیرید قطعاً بسیار زیبا و با شکوه خواهند بود، اما عکاسی از خود مراسم عروسی چطور؟ بهتر است با عکاس خود صحبت کنید تا در روز جشن و در تالار پذیرایی و یا باغ تالار عروسی حاضر باشد و از لحظات شاد شما عکس‌های ناب بگیرد. عکس‌های عروسی به آتلیه محدود نمی‌شوند. خصوصاً اگر قصد برگزاری مراسم عقد در تالار را دارید، عکس‌های زیبا با سفره عقد را فراموش نکنید. گرفتن عکس‌های خانوادگی در مراسم عقد و تالار پذیرایی نیز از دیگر مواردی است که باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.

لباس مناسب عکاسی عروس و نامزدی

وقتی صحبت از لباس مناسب عکاسی عروس به میان می‌آید، همیشه ساده‌ترین‌ها بهترین‌ها هستند. انتخاب مدل لباسی ساده و شیک چه برای عکاسی فرمالیه، چه نامزدی و چه عروسی همیشه در خلق عکس‌های بی‌نظیر تأثیر بسزایی دارد. در انتخاب لباس می‌توانید از عکاس خود نیز کمک بگیرید. همچنین برخی از آتلیه‌های عروس لباس رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند، اما از این موضوع پیش از روز عکاسی اطمینان حاصل نمایید. در انتخاب رنگ لباس نامزدی نیز اول به سلیقه خودتان و سپس به لوکیشن عکاسی دقت کنید.

باغ آتلیه ماکان مناسب ترین انتخاب عکاسی عروس

باغ آتلیه ماکان با توجه به فعالیت چندین ساله و کسب تجربه های زیاد و البته تشکیل یک تیم حرفه ای می تواند برای عکاسی عروسی و نامزدی بهترین و مناسب ترین انتخاب باشد.

این مجموعه از بهترین تجهیزات و امکانان برخوردار است. البته نباید از فضایی که باغ آتلیه ماکان برای عکاسی خود اختصاص داده غافل شد. این فضای سبز و زیبا بسیار می تواند در زیبایی عکس های عروسی شما تاثیرگذار باشد.

شما به همکاری با مجموعه باغ آتلیه ماکان نه تنها از فضای سبز زیبا و امکانات و تجهیزات حرفه ای بهره مند می شوید بلکه با توجه حضور تیم حرفه ای و باتجربه ماکان و راهنمایی هایشان شما از دغدغه های کمتری برای عکس برداری از این لحظه به یادماندنی خود برخوردارید.

Contact

اطلاعات تماس باغ و آتلیه ماکان

آدرس:

تهران، اتوبان فتح، سه راه شهریار بعد از سعید آباد، جاده زرنان بالا و پایین، بعد از کارخانه آسفالت، پلاک ۱۰، باغ تالار والا

ساعت کار:

شنبه - جمعه:

10:00 AM - 2300 PM

موبایل:

09129002388