درخواست منو
تاریخ مد نظر جهت رزرو

اگر می‌خواهید در تمام عکس‌های روز عروسی‌تان عالی و بی‌نقص به‌نظر برسید باید با نحوه ژست گرفتن در مقابل دوربین عکاسی آشنا شوید. ممکن است مفهوم “ژست گرفتن” تا حدودی برایتان ناخوشایند باشد؛ زیرا تا قبل از فرا رسیدن روز عروسی، موضوعات و مسائل مختلفی وجود دارد که به اندازه کافی ذهنتان را درگیر می‌کند.

اما برنامه‌ریزی و فکر کردن در مورد عکاسی عروسی و ژست‌های مختلف جهت عکس‌های بهترین روز زندگیتان نیز به اندازه سایر موارد و حتی بیشتر از آنها حائز اهمیت است؛ بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با ژست‌های جدید و زیبای سال 2022 برای عکاسی از مراسم عروسی آشنا شوید.

عصر دیجیتال این فرصت را فراهم کرده است تا بتوانیم عکس‌های بیشتری بگیریم. در واقع امکان ثبت لحظاتی که در حال خود به‌سر می‌برید و ژست خاصی ندارید نیز وجود دارد و این سبک عکس‌ها حس واقعی شما را در لحظه به‌شکل زیبایی نشان می‌دهند.

زمانی که سوژه یا سوژه‌های عکاسی ژست‌های اجباری نگرفته‌اند، حس آن لحظه به‌خصوص به‌مراتب شیواتر و رساتر به مخاطب منتقل می‌شود. بااین‌وجود، عکاس مراسم عروسی در کنار شما است تا ایده‌های جذاب و نکات ضروری برای طبیعی‌تر به‌نظر رسیدن ژست و حالتتان در عکس‌ها را با شما درمیان بگذارد.

یکی از مواردی که در عکاسی به تازگی مورد توجه عروس دامادها قرار گرفته، عکاسی مدلینگ است. بسیاری از زوج ها علاوه بر عکاسی روز مراسم عروسی خود عکاسی یک روز را جهت عکاسی و فیلم برداری مدلینگ اختصاص می‌دهند. عکس ها و کلیپ هایی که از این مراسم برای شما باقی می ماند یادآور لحظات زیبای ایام نامزدی را برای شما به همراه خواهد داشت.

نکاتی برای ژست گرفتن طبیعی در عکس‌های عروسی

نکاتی برای ژست گرفتن طبیعی در عکس‌های عروسی:

یکی از رایج‌ترین مشکلات عکاسان در حین عکاسی، نگرانی عروس یا داماد در مورد مناسب بودن ظاهرشان در حین عکاسی است. اکثر عکاسان حرفه‌ای معتقدند در حین عکاسی تنها کافی است خودتان باشید و نگرانی‌ها را کنار بگذارید. اگر مشکلی در ظاهرتان وجود داشته باشد، عکاس متوجه آن شده و با شما در میان خواهد گذاشت.

در حین عکاسی خودتان باشید و برای گرفتن ژست، لحظه‌های واقعی و طبیعی را متوقف نکنید. مثلاً اگر در حال صبحت کردن با یکدیگر هستید، به آن ادامه دهید. یکی از مشکلات عکاسان با سوژه‌های عکاسی این است که حالت طبیعیشان را حفظ نکرده و درست زمانی که از ته دل می‌خندند، ناگهان با دیدن عکاس لبخند طبیعی از صورتشان محو می‌شود.

یکی از سؤالات رایجی که معمولاً از عکاسان پرسیده می‌شود، در مورد حالت دست‌ها و نحوه قرارگیری آنها در حین ژست گرفتن است. نیازی نیست که دست‌هایتان در موقعیت ‌خاصی قرار داشته باشند. باید و نبایدی در این‌باره وجود ندارد. تنها کافی است طبیعی رفتار کنید. در حین عکاسی با دسته گل عروس، دست‌هایتان را شل و کشیده نگه دارید و آنها را به بدن خود نچسبانید.

چگونه در حین عکاسی عروسی ژست و خنده‌ای طبیعی داشته باشید

چگونه در حین عکاسی عروسی ژست و خنده‌ای طبیعی داشته باشید؟

عکس‌هایی که کاملاً تصادفی و بدون ژست خاص و برنامه قبلی گرفته می‌شوند، به‌مراتب زیباتر از عکس‌هایی هستند که در آنها تلاش می‌کنید بهتر به‌نظر برسید. شاید عکس‌هایی با ژست‌های زیبا از عروس و داماد دیده باشید که در دل طبیعت و هنگام غروب آفتاب، قهقهه‌زنان قدم می‌زنند و تصور کنید که گرفتن چنین عکس زیبایی آن هم به‌طور تصادفی غیرممکن است.

گرفتن چنین عکس‌هایی به ترفندها و خلاقیت‌های عکاس نیاز دارد. یکی از این ترفندها، خیره شدن مستقیم به چشم‌های همسرتان به مدت 20 ثانیه است. با این‌کار خواهید دید که به‌ناچار یکی از شما شروع به خندیدن می‌کند. یکی دیگر از ترفندهای خندیدن از ته دل، زمزمه کردن یک خاطره مشترک خنده‌دار در گوش همسرتان است.

 

ژست‌های بد و اشتباهی که باید در حین عکاسی عروسی از آنها اجتناب کنید

 

ژست‌های بد و اشتباهی که باید در حین عکاسی عروسی از آنها اجتناب کنید:

اغلب ژست‌های بد زوجین در عروسی به سفت و منقبض کردن بدن در حین عکاسی برمی‌گردد. معمولاً عکاس‌ها یا فیلمبرداران از عروس و داماد می‌خواهند که حضورشان را نادیده بگیرند و تصور کنند تنها و در خلوت خودشان با یکدیگر در حال صحبت و خندیدن هستند. ممکن است تظاهر به عدم حضور افراد، ساده به نظر برسد اما در عمل چنین نیست. بنابراین باید به‌دنبال راه‌حل‌هایی برای گرفتن ژست طبیعی در برابر دوربین بود.

 1. بوسیدن هم با چشمان باز:

بوسیدن با چشم باز، ژست غیرطبیعی و نامناسبی است که برخی از زوجین در حین عکاسی آن را انجام می‌دهند. این وظیفه عکاس است که این موضوع را به شما یادآوری کند. فراموش نکنید وقتی با چشمان بسته همدیگر را می‌بوسید، ژست به‌مراتب زیباتری خواهید داشت.

 1. عدم توجه به موقعیت سر در حین بوسیدن:

توجه داشته باشید که در حین بوسیدن همسرتان سرتان را کمی به جهت مخالف بچرخانید تا بینی‌هایتان به هم برخورد نکنند و فشرده نشوند. این حالت تصویر زیبایی به‌جای نخواهد گذاشت.

 1. قدم زدن با سرعت زیاد:

قدم زدن در حین عکاسی، یکی از ژست‌های پرطرفدار در بین عروس و دامادها است. اما باید سرعتتان را در حین راه رفتن کنترل کنید و سعی کنید آرام و آهسته قدم بردارید و در حین قدم زدن با یکدیگر صحبت کنید.

قدم زدن با سرعت زیاد در عکاسی عروسی

 1. تمرین بیش از حد ژست‌های مختلف:

ممکن است عروس و داماد چند روز قبل از روز عروسی و عکاسی، به تمرین خندیدن مقابل آینه بپردازند. اما عکاسان حرفه‌ای معتقدند که نباید خندیدن یا لبخند زدن را تمرین کنید زیرا ممکن است به‌دلیل تمرین زیاد، این لبخندهای مصنوعی در حین عکاسی مشکل‌زا شوند.

 1. پنهان کردن نگرانی‌هایتان از عکاس:

اگر در مورد برخی مسائل احساس ناراحتی می‌کنید، این مسئله را با عکاس درمیان بگذارید. مثلاً اگر نگران تاثیر اختلاف قد خود و همسرتان در عکس‌ها هستید یا دوست ندارید زاویه خاصی از صورتتان در عکس‌ها دیده شود و یا از مشخص شدن شکم یا بازوهای بزرگتان در عکس‌ها احساس ناخوشایندی دارید، حتماً از قبل در مورد آنها با عکاستان صحبت کنید در این صورت نتیجه نهایی، عکس‌هایی زیبا و مطابق میلتان خواهد بود.

در ادامه مجبوب‌ترین و جدیدترین ژست‌های طبیعی عروس و داماد برای عکاسی عروسی در سال 2022 آورده شده است.

 1. ژست عکاسی در حین نگاه کردن به لباس عروس:

عروس ماه‌ها در انتظار پوشیدن لباس رویاهایش بوده است. به‌همین دلیل بسیاری از عکاسان عاشق عکاسی از لحظه‌ای هستند که عروس قبل از پوشیدن لباسش، آن را با لذت نگاه و تحسین می‌کند.

ژست عکاسی در حین نگاه کردن به لباس عروس

 1. ژست عکاسی از داماد در حین بستن کراوات:

یکی دیگر از لحظه‌های مورد علاقه عکاسان عروسی، لحظه آماده شدن عروس و داماد است. به‌عنوان‌مثال ثبت لحظه بستن کراوات، بند کفش، دکمه‌های کت یا حتی بستن ساعت توسط داماد، بسیار برای عکاسان جذاب است.

 1. عکاسی از اولین رویارویی عروس و داماد با یکدیگر:

ثبت تصویر اولین رویارویی عروس و داماد با یکدیگر در روز عروسی، یکی از مهم‌ترین لحظه‌های عکاسی است. در این لحظه اصلاً نباید به ژست خاصی فکر کنید و سعی کنید احساسات واقعی خود را به نمایش بگذارید. ممکن است برخی از زوج‌ها در این لحظه اشک شوق بریزند، اصلاً نباید سعی کنید که این احساس را کنترل یا مخفی کنید. تمام زیبایی عکس لحظه روب‌ رو شدن عروس و داماد با یکدیگر، به واقعی بودن احساساتشان است.

 1. چرخاندن لباس عروس:

لباس عروس از هر زاویه‌ای زیبا به‌نظر می‌رسد به‌خصوص زمانی‌که عروس دامن لباسش را می‌چرخاند. در این ژست، عروس مانند یک بالرین به اطراف می‌چرخد و درنهایت عکسی که گرفته می‌شود، پر از جنبش و حس زندگی است.

 1. ژست عکاسی از لبخندهای ناگهانی و طبیعی:

همیشه خنده‌های طبیعی و از ته دل در مقابل دوربین به‌خصوص در عکس‌های پرتره عروس و داماد، زیبا و عالی به‌نظر می‌رسند.

 1. بوسیدن سر عروس:

یکی از ژست‌های زیبای عکاسی از عروس و داماد، بوسیدن سر عروس توسط داماد است. در واقع بوسه نرم بر پیشانی یکی از  فتوژنیتک‌ترین انواع بوسه است که عکاسان تمایل زیادی برای ثبت آن دارند.

بوسیدن سر عروس

 1. رقص تور عروس در حین وزش باد:

یکی از ژست‌های زیبای عکاسی  از عروس، لحظه‌ای است که تور سرش حین وزش باد در هوا می‌رقصد. ممکن است روز عروسی خبری از وزش باد نباشد اما عکاس‌ها ترفندهای مختلفی برای ایجاد باد مصنوعی و عکاسی از تور عروس دارند. در یکی از این ترفندها دستیار عکاس تور عروس را نگه می‌دارد و درست در لحظه‌ای که عروس و داماد یکدیگر را می‌بوسند، تور را در هوا رها می‌کند.

 1. عکاسی در حین قدم زدن:

یکی از صمیمی‌ترین و واقعی‌ترین لحظات، زمانی است که عروس و داماد دست در دست یکدیگر قدم می‌زنند. فرقی ندارد در کجا قدم می‌زنید، راه رفتن در خیابان، مزرعه، در میان جنگل، این ژست در هر لوکیشنی کاربردی است. حتی فیلمبرداری از قدم زدن عروس و داماد نیز به اندازه عکاسی از آن، زیبا است.

 1. عکاسی از نگاه‌های ظریف و نافذ:

یکی از ژست‌های مورد علاقه عکاسان برای عکاسی، ثبت نگاه‌های ظریف و نافذ عروس و داماد است.

 1. عکاسی از لحظه بریدن کیک:

لحظه بریدن کیک، از جمله لحظاتی است که عروس و داماد ژستی طبیعی دارند و یکی از نمادین‌ترین عکس‌هایی است که در تالار عروسی یا باغ تالار گرفته می‌شود.

 1. عکاسی در کنار ساقدوش‌ها:

امروزه ساقدوش‌ها بخش مهمی از مراسم عروسی را در بر می گیرند و وظایف زیادی را در مراسم عروسی عهده دار هستند. عکاسی در کنار آنها می تواند باعث خلق ایده‌های زیادی شود.

تیم تخصصی ماکان با حرفه ای ترین افراد و تجهیزات آماده انجام کلیه امور عکاسی و فیلم برداری است.

Contact

اطلاعات تماس باغ و آتلیه ماکان

آدرس:

تهران، اتوبان فتح، سه راه شهریار بعد از سعید آباد، جاده زرنان بالا و پایین، بعد از کارخانه آسفالت، پلاک ۱۰، باغ تالار والا

ساعت کار:

شنبه - جمعه:

10:00 AM - 2300 PM

موبایل:

09129002388