درخواست منو
تاریخ مد نظر جهت رزرو

این روزها با وجود همه گیری ویروس کرونا، برنامه‌ریزی برای مراسم عروسی با چالش‌های متعددی همراه است. پشت سر گذاشتن تمامی مراحل غیرقابل پیش‌بینی در پروسه آماده شدن برای برگزاری مراسم، به خصوص وقتی صحبت از عکاسی و فیلم‌برداری از این روز مهم می‌شود، کار چندان ساده‌ای نیست.

عکاسی عروس

ثبت زیبا‌ترین لحظات در کنار فردی که دوستش دارید آن هم بعد از مدت‌ها که انتظار فرارسیدن چنین لحظه‌ای را داشتید، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که در روز عروسیتان خواهید داشت. بنابراین باید کار با یک عکاس یا فیلم‌بردار که بتواند کاملاً انتظاراتتان را برورآورده کند را در اولویت برنامه‌ریزی‌هایتان قرار دهید.

چه انتظاراتی می‌توان از عکاس و فیلم‌بردار مراسم عروسی در سال 2022 داشت؟

برای رسیدن با پاسخ این سوال تا پایان مقاله با ماکان همراه باشید.

ترند عکاسی در سال 2022:

عکاسی پرتره در شب و عکاشی بودوآر (رمانتیک و عاشقانه) از جمله ترندهای عکاسی عروسی در سال 2022 هستند. در آستانه س77 مشغله‌ها و کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهید و ممکن است مدت زمان زیادی را نتوانید در کنار خانواده یا دوستانتان باشید، از این رو ثبت لحظاتی که پس از مدت‌ها بالاخره می‌توانید در کنارشان باشید، بسیار شیرین و لذت بخش است.

باغ عکاسی عروسی

 1. عکس‌های ناگهانی و کاندید:

معمولاً عروس و داماد عکس‌های با ژست طبیعی و نچرال را به عکس‌هایی با ژست‌های اغراق آمیز ترجیح می‌دهند. به عبارت دیگر بیشتر عکس‌هایی را برای چاپ انتخاب می‌کنند که در آنها حواسشان به دوربین نبوده و در حال خودشان مشغول خندیدن، صحبت کردن یا رقصیدن با مهمان‌ها هستند.

 1. عکاسی فرمالیته چند روز قبل از مراسم اصلی:

زوج‌های جوان در جشن نامزدی یا عروسیشان در مورد خاطراتی که در طول چند سال گذشته فرصت ثبت آن را نداشته‌اند با عکاسشان صحبت می‌کنند تا بتوانند آن خاطرات را در عکس‌های عروسیشان بازآفرینی کنند. در واقع قبل از شروع مراسم عروسی، عروس و داماد به لوکیشن‌های مختلفی که در آنجا خاطره دارند رفته و چند عکس به یادگار می‌گیرند. این جلسات عکاسی ممکن است بیش از یک یا دو روز به طول بیانجامد و معمولاً تحت عنوان عکاسی فرمالیته در بین مردم شناخته می‌شود.

عکاسی فرمالیته چند روز قبل از مراسم عروسی

 1. عکاسی حرفه‌ای از وقایع قبل از روز عروسی:

زوج‌های جوان تمایل دارند که عکاس نه تنها در روز عروسی بلکه در روزهای قبل از فرارسیدن این روز نیز برای ثبت تمامی وقایع با آنها همراه باشد. به‌عنوان مثال ثبت لحظات مهمانی‌های کوچک قبل از مراسم به اندازه مراسم عروسی حائز اهمیت است.

 1. ثبت پرتره از عروس و داماد در نور شب:

نیازی به عجله در گرفتن عکس‌های روز عروسی نیست. به‌عبارت‌دیگر لزومی ندارد تمامی عکس‌ها در طول روز و قبل از غروب آفتاب گرفته شوند، زیرا عکاسی در شب نیز می‌تواند بسیار خاص و منجصربه‌فرد باشد. از این جهت بسیاری از عروس و دامادها تمایل دارند تا عکاسی در شب را نیز در برنامه خود داشته باشند. اما از آنجایی‌که در پایان شب عروس و داماد توسط مهمان‌ها به خانه اسکورت می‌شوند و ممکن است فرصت مناسبی برای عکاسی مهیا نشود، می‌توان فضای شب را به روش‌های مختلفی شبیه‌سازی کرد. مثلاً می‌توانید یک کوچه باریک، راهروی تاریک و کم نور را برای این منظور انتخاب کنید و پرتره‌های هیجان‌انگیزی داشته باشید.

 1. کمک گرفتن از یک فشن استایلیست در روز عکاسی:

وجود یک استایلیست در روز عکاسی در کنار عکاس می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد و روی کیفیت نهایی عکس‌هایتان بسیار تاثیرگذار است. زیرا یک استایلیست در طول عکاسی، به شما کمک می‌کند تا در بهترین حالت خود باشید و دیگر نیازی نیست که عکاس در این زمینه نظر دهد و می‌تواند تمام تمرکز خود را روی گرفتن عکس‌هایی با بهترین کیفیت معطوف کند.

 1. عکس‌های بودوآر و رمانتیک:

عکس‌های بودوآر به عکس‌های احساسی و رمانتیک گفته می‌شود که یکی از ترندهای عکاسی سال 2022 محسوب می‌شود. این نوع عکاسی لحظات عاشقانه و صمیمی بین دو نفر را ثبت می‌کند و فرصت مناسبی است تا عروس و داماد بتوانند بعد از روزهای خسته‌کننده و استرس‌زای قبل از عروسی، انرژی از دست رفته خود را بازیابند.

ترند فیلم‌برداری از مراسم عروسی در سال 2022:

فیلم‌برداری از زیبایی‌های روز خاص زندگیتان همیشه یکی از مراحل مهم مراسم عروسی است. از پخش کلیپ عروسی در سالن تا ویدیوهای هایلایت که با جزئیات بیشتری در ادامه معرفی خواهند شد، از جمله ترندهای فیلم برداری عروسی در سال 2022 هستند.

 1. ویدیو یا فیلم دعوت از مهمان‌ها:

اگر می‌خواهید متمایز از سایرین باشید به‌جای ارسال کارت دعوت عروسی می‌توانید یک کلیپ کوتاه به همراه همسرتان و با کمک فیلمبردار مراسم عروسی بسازید که در آن خودتان از مهمان‌ها برای شرکت در مراسمتان دعوت می‌کنید. در واقع انتظار می‌رود در سال 2022 این سبک از دعوت که مشابه ساخت تریلر برای فیلم‌های هیجان‌انگیز هالیوودی است، مورد توجه بسیاری از زوج‌های در آستانه ازدواج قرار گیرد.

 1. فیلم‌برداری با فیلم 8 میلی‌متری:

استفاده از فیلم در عکاسی بسیار رایج است، اما در حوزه فیلم برداری نیز کاربرد دارد. فیلم‌ها اندازه‌های متفاوتی دارند. کوچک‌ترین اندازه فیلم 8 میلی‌متر است. از این نوع فیلم بیشتر برای تولید فیلم‌های آماتور استفاده می‌شود و تصاویر حاصل از آن کوچک بوده و کیفیت کمی دارند. فیلم‌برداری با استفاده از فیلم 8 میلیمتری حال و هوای قدیمی و نوستالژیک را تداعی می‌کند و به تصاویر روز عروسی شما حس رمانتیک‌تری می‌بخشد. با استفاده از تدوین این فیلم را با تصاویر و فیلم‌های دیجیتال تلفیق نموده و نتیجه نهایی فراتر از حد انتظارتان خواهد بود.

 1. پخش زنده مراسم عروسی به صورت آنلاین:

با توجه به همه‌گیری و شیوع بیماری کرونا، ممکن است بسیاری از مهمان‌ها تمایلی به حضور در تالار برای شرکت در مراسم عروسیتان را نداشته باشند و انتظار می‌رود این روند همچنان تا پایان سال 2022 ادامه داشته باشد. در چنین شرایطی برگزاری مراسم عروسی به صورت آنلاین و پخش زنده می‌تواند شرایط حضور مجازی در مراسم عروسی برای مهمانانی که به هر دلیلی قادر به شرکت در جشنتان نیستند را فراهم کند.

 1. فیلم‌برداری از تمامی لحظات پیش و پس از مراسم عروسی:

بسیاری از زوج‌ها تمایل دارند، نه تنها از لحظات مراسم عقد و عروسی‌شان بلکه از سایر وقایع قبل و بعد از برگزاری جشن را نیز فیلم‌برداری شود. از این‌رو یکی از ترندهای فیلم‌برداری در سال جدید، ثبت تمامی لحظات شیرین علاوه بر مراسم اصلی عروسی است.

فیلم‌برداری از تمامی لحظات پیش و پس از مراسم عروسی

 1. به اشتراک گذاشتن فیلمی کوتاه از مراسم عروسی در صفحات اجتماعی:

با گسترش محبوبیت صفحات مجازی بسیار از زوجین لحظات به یاد ماندنی مراسم خود را با زیباترین عکس‌هایشان تلفیق کرده و به صورت یک فیلم کوتاه جذاب در صفحه خود به اشتراک می‌گذارند. با این روش حتی می‌توانید حس و حال مراسم را با افرادی که به آن دعوت نشده‌‌اند نیز به اشتراک بگذارید.

عکاسی استاپ موشن از عروس و داماد

مجموعه باغ آتلیه ماکان متخصص عکاسی عروسی ترند شده

مجموعه باغ آتلیه ماکان با حضور تیم متخصصان و عکاسان حرفه‌ای توانایی گرفتن هرگونه عکس‌های عروسی که در سال 2022 ترند شده را دارد. این تیم حرفه‌ای که سال‌ها تجربه دارند و آموزش دیده هستند بسیار هماهنگ بوده و می توانند شما را در این امر بسیار کمک کنند و اوقات خوشی را برای شما به ثبت برسانند.

جدا از این تیم حرفه‌ای در مجموعه ماکان شما قادر به استفاده از بسیاری از تجهیزات حرفه‌ای عکاسی و فیلم‌برداری هستید. این تجهیزات که در هر مجموعه‌‌ای یافت نمی‌شود بسیار شما را در این امر راحت و آسوده می‌کند و کمک می‌کنند که شما عکس‌های زیبایی را به ثبت برسانید.

Contact

اطلاعات تماس باغ و آتلیه ماکان

آدرس:

تهران، اتوبان فتح، سه راه شهریار بعد از سعید آباد، جاده زرنان بالا و پایین، بعد از کارخانه آسفالت، پلاک ۱۰، باغ تالار والا

ساعت کار:

شنبه - جمعه:

10:00 AM - 2300 PM

موبایل:

09129002388