درخواست منو
تاریخ مد نظر جهت رزرو

عکاسی و فیلم برداری عروسی بخصوص در فضای باز هنر ظریفی است که یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی هر فرد را ثبت می‌کند. عکاسان مراسم عروسی خاطرات بی‌نظیر و جاودانه‌ای خلق می‌کنند. هر بار که به سراغ آلبوم عکس‌های عروسی‌تان می‌روید لذت لحظه‌های زیبای آن شب، مجدداً برایتان تداعی می‌شود.

عکاسی عروسی فضای باز

عکاسی عروسی یکی از گرایش‌های جذاب هنر عکاسی است که همیشه جایگاه ویژه‌ای در عرصه هنر داشته است. این گرایش به‌طور بالقوه حرفه‌ای درآمد ساز است و ازاین‌رو موردتوجه بسیاری از عکاسان جوان و بااستعداد قرارگرفته است.

عکاسی عروسی به‌عنوان یکی از گرایش‌های پرطرفدار حرفه عکاسی می‌تواند تلفیقی از گرایش‌های مختلف مانند عکاسی پرتره، عکاسی کانسپچوآل یا مفهومی و عکاسی از فضای باز و یا فضای بسته باشد.

علاوه بر مهارت‌های یک عکاس عروس در زاویه‌بندی و استفاده از تجهیزات عکاسی پیشرفته، عوامل دیگری نیز وجود دارند که در عکاسی عروسی و کیفیت عکس‌ها تأثیرگذار خواهند بود و به‌نوعی تفاوت‌های عکاس عروسی حرفه‌ای و مبتدی را نشان خواهند داد. خلاقیت و ایده‌های عکاس در نحوه انتخاب ژست عروس و داماد، پیدا کردن لوکیشن مناسب برای عکاسی، ایده‌پردازی برای عکاسی در فضای باز و … همگی ازجمله عواملی هستند که یک عکاس عروسی حرفه‌ای را از سایر عکاسان متمایز می‌کنند.

اهمیت لوکیشن عکاسی در عکاسی عروسی:

اگرچه عروس و داماد سوژه اصلی عکس‌های عروسی هستند اما انتخاب لوکیشن عکاسی عروسی بدون شک یکی از عوامل غیرقابل‌چشم‌پوشی در زیباتر شدن عکس‌های عروسی است. درواقع عروس و داماد در روز عروسی در بهترین و چشمگیرترین حالت خود هستند و زیبایی ظاهرشان امری بدیهی است اما عاملی که درنهایت تعیین‌کننده کیفیت عکس‌های عروسی است، محیط اطراف سوژه‌های اصلی عکاسی است.

لوکیشن عکاسی عروس

اهمیت انتخاب لوکیشن عکاسی عروسی به‌اندازه است که می‌توان آن را به گیلاس‌های روی کیک تشبیه کرد. اگرچه کیفیت تجهیزات عکاس یا آتلیه عکاسی عروس در زیبایی عکس‌های عروسی تأثیر به سزایی دارد. بااین‌وجود، انتخاب درست و هدفمند لوکیشن عکاسی عروسی به زیباتر و خاص‌تر شدن عکس‌های عروسی کمک می‌کند. بنابراین فراموش نکنید یکی از مهم‌ترین مراحل برنامه‌ریزی برای انتخاب عکاس و آتلیه عکاسی عروسی، انتخاب فضا و لوکیشن مناسب است.

عکاسی عروسی در فضای باز:

عکاسی عروسی فضای باز

عکاسی در فضای باز ایده‌ای عالی برای ثبت عکس‌هایی بی‌نظیر و به‌یادماندنی در روز عروسی است. عکاسی در فضای باز این امکان را به شما می‌دهد تا بهترین فضا را متناسب باسلیقه، شخصیت خود و فصلی که مراسم عروسی‌تان در آن برگزار می‌شود، انتخاب کنید. بعلاوه نگرانی‌هایی که عکاس برای عکاسی در فضای بسته دارد، مانند تار شدن عکس‌ها و تنظیمات دیافراگم دوربین، در عکاسی در فضای باز وجود ندارد. بااین‌وجود، عکاسی در فضای باز با چالش‌هایی نیز همراه است. شدت بالای نور، وجود آفتاب، سایه و شرایط آب و هوایی لوکیشن عکاسی، ازجمله چالش‌هایی است که عکاس عروسی با آن مواجه خواهد شد.

لوکیشن‌های عکاسی در فضای باز:

زمانی که تصمیم می‌گیرید که عکاسی مراسم عروسی‌تان را در فضای باز انجام دهید، انتخاب این فضا ممکن است تا حدودی دشوار به نظر برسد. عکاسی در فضای باز و طبیعت، تصویر کامل و جذابی از شما به یادگار خواهد گذاشت. انتخاب پس‌زمینه عکس‌ها در عکاسی عروسی در  فضای باز، تنها بر عهده عکاس نمی‌باشد و شما هم می‌توانید ایده‌های خود را عنوان کنید. پیشنهادهای مختلفی برای عکاسی در فضای باز وجود دارد که تحت تأثیر عوامل متعددی ازجمله فصل و شرایط آب و هوایی است. اما به‌طورکلی لوکیشن‌های مناسب برای عکاسی عروسی در فضای باز شامل عکاسی در فضای سبز، عکاسی در باغ یا باغ ویلا، عکاسی در کنار ساحل یا دریاچه، عکاسی در فضای سنتی عمارت های قدیمی و … می‌باشند

در ادامه توضیحات کافی در مورد تعدادی از این لوکیشن‌ها آورده شده است.

عکاسی عروسی در فضای سبز و باغ:

باغ عکاسی عروسی

عناصر طبیعت همیشه سوژه‌های جذابی برای عکاسی بوده و هستند. ازاین‌رو در عکاسی عروسی نیز فضای سبز و باغ گل، یکی از پرطرفدارترین لوکیشن‌ها به حساب می‌آیند. تصور عکاسی با لباس عروس در یک باغ گل زیبا می‌تواند برای شما هیجان‌انگیز و رؤیایی باشد. بنابراین ایده عکاسی عروسی در باغ می‌تواند رؤیای شما را به واقعیت تبدیل کند. گل‌های رنگارنگ و فضای سبز باغ به همراه حوضچه و فواره‌های آب امکان عکس‌هایی با ژست‌های خاص و متفاوت را برای عروس و داماد فراهم می‌کند.

لوکیشن عکاسی عروسی

فضای سبز  یا باغ علاوه بر منعکس کردن زیبایی طبیعی در عکس‌ها ازنظر حرفه عکاسی نیز نکات مثبت و قابل‌توجهی دارد که برای زیباتر شدن عکس‌های مراسم عروسی بسیار کاربردی و تأثیرگذار است. ازآنجایی‌که لباس عروس و داماد عاری از رنگ سبز و رنگ‌های نزدیک به آن است، تضاد کاملی در کنار رنگ سبز محیط اطراف ایجاد می‌کند که علاوه بر برجسته‌تر کردن سوژه‌های اصلی عکس که عروس و داماد هستند، زیبایی طبیعت را هم به عکس‌های بهترین روز زندگی‌تان اضافه می‌کند.

عکاسی عروسی در فضای باز عمارت:

ژست عکاسی عروسی

اگر به دنبال لوکیشنی کلاسیک با تمی سنتی به همراه فضایی سبز برای عکاسی عروسی‌تان هستید، عمارت و باغ ویلا بهترین انتخاب هستند که می‌توانند عکس‌های عروسی‌تان را به‌یادماندنی‌ترکنند. عکاسی در فضای باز عمارت و به تصویر کشیدن معماری جذاب آن، سوژه‌ای مناسب برای عکاسی عروسی خاص و منحصربه‌فرد است.

فضاهایی مانند عمارت و باغ ویلا  امکان گرفتن ژست‌های کلوزآپ و پرتره و همین‌طور ژست عاشقانه در عکس‌هایی از فاصله دور را فراهم می‌کند. تم سلطنتی این نوع عکاسی، عکس‌های عروسی‌تان را از سایر عکس‌ها متمایز می‌کند.

انواع ژست عکاسی عروسی در فضای باز و عمارت:

علاوه بر در نظر گرفتن لوکیشن عالی برای عکاسی عروسی، نباید از اهمیت ژست عروس و داماد در کیفیت و زیبایی عکس‌های عروسی غافل شد.

در ادامه چند ژست عکاسی مناسب برای عکاسی در فضای باز معرفی‌شده است.

  1. ژست‌های عکس ناگهانی یا کاندید:

ژست عروس داماد

عکس‌های ناگهانی یا کاندید به‌نوعی روایت‌کننده یک داستان هستند. زیرا این عکس‌ها لحظه‌های واقعی و طبیعی را ثبت می‌کنند که احساسات هر مخاطبی را برانگیخته خواهد کرد. در این سبک عکاسی خلاقیت و مهارت عکاس برای ثبت عکس‌های ناگهانی از لحظه‌های جذاب عروس و داماد بسیار مهم است.

  1. ژست‌های عکس عروسی در راه‌پله عمارت یا نیمکت‌های باغ:

می‌توانید از پله‌ها و نیمکت‌های لوکیشن عکاسی عروسی برای ایجاد سطح در ژست‌هایتان استفاده کنید. این عکس‌ها علاوه بر به تصویر کشیدن زیبایی لباس عروس، جزییات فضای عکاسی را نیز ثبت خواهند کرد.

عکاسی عروس داماد

ایده عکاسی عروس داماد

باغ عکاسی عروس داماد

  1. ژست عکس عروسی در حین وزیدن باد:

ژست‌هایی که در حین وزش باد و بین درختان یا گل‌های رنگارنگ گرفته می‌شوند، عکس‌های روز عروسی‌تان را منحصربه‌فرد خواهند کرد. لباس و موهای عروس با وزش باد جریان می‌یابند و در این حالت عکاس می‌تواند تصاویری با ژست‌های طبیعی از شما ثبت کند.

بسیاری از عکاسان توسط پنکه‌ها و لوازم مخصوص بادهای مصنوعی تولید میکنند که باعث زیبایی بیشتر عکس های شما می شود.

ژست عکاسی عروس داماد

ژست عکاسی عروس داماد

  1. ژست عکس عروسی در کنار درختان و فضای باز باغ:

یک عکاس عروسی حرفه‌ای و باتجربه، از تمام جزئیات و المان‌های محیط برای ثبت تصاویری زیباتر از عروس و داماد استفاده خواهد کرد. ایده ژست عکاسی در کنار درختان یا زیر سایه آنها می‌تواند عکس‌های مراسم عروسی‌تان را به‌یادماندنی‌تر کند.

عکاسی عروسی باغ تهران

باغ عکاسی عروسی

  1. ژست عکاسی در کنار دریاچه یا ساحل:

ایده عکاسی در کنار ساحل یا دریاچه برای عکس‌های فرمالیته عروسی بسیار مناسب است. تصاویری که با ژست‌های مختلف مانند قدم زدن عروس و داماد در کنار ساحل یا در آغوش گرفتن همدیگر در کنار تلاطم دریا و موج‌های رقصنده، ثبت می‌شوند، زیباترین عکس‌های آلبوم عروسی‌تان خواهند شد.

ایده عکاسی عروسی

باغ عکاسی عروسی

عمارت عکاسی عروسی

باغ تالار و آتلیه عکاسی ماکان در شهریار، بدون شک یکی از زیباترین لوکیشن‌های عکاسی عروسی در تهران است .

Contact

اطلاعات تماس باغ و آتلیه ماکان

آدرس:

تهران، اتوبان فتح، سه راه شهریار بعد از سعید آباد، جاده زرنان بالا و پایین، بعد از کارخانه آسفالت، پلاک ۱۰، باغ تالار والا

ساعت کار:

شنبه - جمعه:

10:00 AM - 2300 PM

موبایل:

09129002388